Porcelana z Chodzieży.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu, który opowiada o fabryce ceramiki w Chodzieży, w której przez długie lata produkowano porcelanę i porcelit.

Czy wiecie, że w latach 70. Co 7 osoba w tym wielkopolskim miasteczku była związana z Zakładem? Ten fakt to jedynie wierzchołek góry lodowej informacji i anegdot, które kryją się dla Was w tym podcaście.

10 odcinków, 10 rozmówców i za każdym razem inne spojrzenie na temat. Pytamy inżynierów, kolekcjonerów, projektantów, pracowników fabryki, mieszkańców Chodzieży a także tzw. „zwykłych” użytkowników wyrobów ceramicznych o Zakład i porcelanę. Zgłębiamy tajniki, odkrywany tajemnice i opowiadamy o emocjach.

Żartujemy sobie, że kto nie pił kawy z serwisu „Iwona” ten życia nie zna. A tak zupełnie serio, mimo, że fabryki już nie ma, całkiem świetnie jest posłuchać o fasonach, wzorach, malaturach, które czasem „na co dzień” a czasem „od święta” gościły w naszych domach. Często, na specjalne okazje, z oszklonej witrynki wyciągała tę porcelanę babcia, ciocia, mama. Być może kolejne pokolenia, które ukochały vintage mają w swoich zbiorach perełki z Chodzieży. Ten i inne odcinki znajdziesz na platformie Spotify oraz stronie www.pracowniavzory.pl Na stronie Pracowni VZORY znajdziesz również zredagowane odcinki w formie tekstu.

Organizator: Pracownia VZORY/ Stowarzyszenie MiastoHolizm

Realizacja video i audio: Czarna Mewa Studio

Oprawa graficzna: Ewa Kaziszko Motif Studio

Produkcja i koordynacja: Monika Petryczko

Redakcja tekstów: Aleksandra Ratajewska

*Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa WielkopolskiegoPartner: Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży.